Najbližší program

Hudobný stream

Prúd hudby, ktorý pre Vás vybrala hudobná dramaturgia TLISu

Medzinárodný festival animácie Fest Anča má desať rokov. V priebehu jednej dekády sa mu podarilo vytvoriť z malého festivalu podujatie, kam do súťaže zasielajú svoje filmy aj etablovaní tvorcovia. V posledných rokoch sme tak na Fest Anči mali možnosť vidieť aj diela, ktoré boli následne nominované na najpopulárnejšie filmové ocenenie filmovej akadémie Oscara. Aj počet prihlásených
diel do súťaže neustále rastie. Tento rok ich bolo až 1589, čo je takmer o 350 viac než naposledy. Do výberu Medzinárodnej súťaže sa napokon dostalo 34 filmov, z toho 10 študentských.

Piati svetoznámi polygloti (ľudia, ktorí ovládajú mnoho jazykov) prídu do Bratislavy porozprávať svoje najpraktickejšie metódy na učenie sa jazykov. Žiadna teória, len rokmi overená prax.
Dozviete sa, akým spôsobom sa jazyky učia ľudia, ktorí sa ich naučili 11 či dokonca vyše 30. Na Youtube ich videli milióny ľudí, ich prednášky si vypočuli státisíce, a teraz sa prídu o svoje know-how podeliť aj s nami. Príďte si vypočuť majstrov jazykov a inšpirujte sa pre svoje vlastné učenie.

Súčasné tanečné umenie mladej generácie prichádza na Slovensko! Prinášajú ho pedagógovia a študenti z deviatich tanečných univerzít z celej Európy, ktorých pozvala Katedra tanečnej tvorby Hudobnej a tanečnej fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Organizuje totiž historicky prvý medzinárodný festival univerzít tanca na Slovensku – festival SHARE.

Festival inej hudby na netradičných miestach. Skupina aktívnych hudobníkov, umelcov a kreatívcov, nadšených z netradičných miest a zvláštnych kombinácií. Ich cieľom je zviditeľnenie súčasnej a „inej“ hudby na Slovensku, ktorá si len ťažko nachádza priestor pre svoju interpretáciu. Hudobné kluby sú často žánrovo vymedzené a kultúrne domy príliš konzervatívne, preto ich začali fascinovať opustené a schátrané objekty, ktoré sú zväčša neprístupné širokej verejnosti.

Na celoslovenskom divadelnom festivale sa predstaví a o ceny zabojuje 9 inscenácií súčasnej slovenskej a svetovej drámy. Festival Nová dráma/New Drama sa bude konať v dňoch 9. – 13. mája 2017 v bratislavských divadlách.

Počúvač! Je načase pripraviť skafandre a hviezdne lode, pretože témou ďalšieho sci-fi festivalu SlavCon bude "Pod hviezdnou oblohou." Tak ako prví astronómovia či hrdinovia sci-fi príbehov, aj my sa na jedenástom ročníku vydáme do neznáma a preskúmame veľkú zmenu na našom festivale. Stretneme sa v novom priestore, v Dome Kultúry Dúbravka v Bratislave. Aké skvelé nové nápady a zábavu v ňom objavíme, zistíme už 28. - 30. apríla 2017.

Program aj hostí nájdete na stránke www.slavcon.sk.

Nové mená, nové prednášky a výnimočné zážitky!
Už 6.ročník Visegrad Film Forum sa uskutoční 25. – 29. apríla 2017, v priestoroch Filmovej a televíznej fakulty VŠMU v Bratislave. Účastníkov čaká nabitý program, ktorý sa skladá z piatich vzrušujúcich dní plných prednášok, premietaní študentských filmov, prípadových štúdií zaujímavých projektov, diskusií a workshopov.

Na tento ročník je prichystaný takýto špeciálny program:

Zaujíma Ťa svet inovácií, nových technológií a startupová scéna? Chceš stretnúť inšpiratívnych ľudí z úspešných firiem? Príď medzi nás a zúčastni sa networkingového podujatia TECH INNO DAY. Pre návštevníkov je registrácia otvorená do 27.3.2017!!!

50 pohovorov za deň? Že to nejde? Príď sa presvedčiť!
FEI STU, 4. - 5. apríl. Lebo kto hľadá, nájde.

ČO môžeš získať:
- diplomovku/bakalárku
- stáž, prax, prácu
- kontakty vo svojom novom povolaní

Veľtrh ti prináša medzinárodná študentská organizácia IAESTE.
Viac info: https://dniprilezitosti.sk/veltrh/bratislava alebo https://www.facebook.com/events/1940106742886765/.

Punkoví romantici z kapely Smola a Hrušky dosiahnu v roku 2017 ďalší medzník svojej hudobnej kariéry. Poctivo sa pripravujú na veľké oslavy k 20. výročiu vzniku tohto recesistického umeleckého súboru. Už vo februári odštartujú svoje doteraz najväčšie klubové turné v 20 slovenských mestách. Ako prvou zastávkou sa stane bratislavský Ateliér Babylon, kde 16. 2. 2017 pokrstia svoj nový album spolu s exkluzívnymi hosťami a priateľmi. Na tento výnimočný večer prijali pozvanie kultová formácia Moja Reč so živou kapelou Komplot a českí bratia zo skvelej kapely Fast Food Orchestra.

Stránky